XBP24BZ7UITB003
- Manufacturer Part Number:
- XBP24BZ7UITB003
- Manufacturer/Brand:
- Digi
- Part of Description:
- RF TXRX MODULE 802.15.4 U.FL TH
- Manufacturer :
- Digi
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Antenna Not Included, U.FL
- Current - Receiving :
- 47mA ~ 62mA
- Current - Transmitting :
- 205mA ~ 220mA
- Data Rate :
- 250kbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- 32kB Flash, 2kB RAM
- Modulation :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 18dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Protocol :
- Zigbee®
- RF Family/Standard :
- Sensitivity :
- -102dBm
- Serial Interfaces :
- SPI, UART
- Utilized IC / Part :
- EM357
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V