GXM-T24-SR100
- Manufacturer Part Number:
- GXM-T24-SR100
- Manufacturer/Brand:
- FreeWave Technologies
- Part of Description:
- RF TXRX MOD ISM > 1GHZ CHIP CHAS
- Manufacturer :
- FreeWave Technologies
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Integrated, Chip
- Current - Receiving :
- 165mA
- Current - Transmitting :
- 1.2A
- Data Rate :
- 153.6kbps
- Frequency :
- 2.4GHz ~ 2.483GHz
- Memory Size :
- Modulation :
- GFSK
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- Product Status :
- Last Time Buy
- Protocol :
- RF Family/Standard :
- General ISM > 1GHz
- Sensitivity :
- -105dBm
- Serial Interfaces :
- Serial TTL
- Utilized IC / Part :
- Voltage - Supply :
- 3.3V ~ 5V