TANGO-24PA-PCBANT
- Manufacturer Part Number:
- TANGO-24PA-PCBANT
- Manufacturer/Brand:
- Sierra Wireless by Talon
- Part of Description:
- RF TXRX MOD ISM>1GHZ TRC ANT SMD
- Manufacturer :
- Sierra Wireless by Talon
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Integrated, Trace
- Current - Receiving :
- Current - Transmitting :
- Data Rate :
- 2Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- Modulation :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 20dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- RF Family/Standard :
- General ISM > 1GHz
- Sensitivity :
- Serial Interfaces :
- SPI
- Utilized IC / Part :
- nRF24L01
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V