RM024-S125-C-30
- Manufacturer Part Number:
- RM024-S125-C-30
- Part of Description:
- RF TXRX MOD ISM > 1GHZ U.FL SMD
- Current - Receiving :
- 36mA
- Current - Transmitting :
- 40mA ~ 136mA
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- Modulation :
- FHSS, MSK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power - Output :
- 21dBm
- RF Family/Standard :
- General ISM > 1GHz
- Voltage - Supply :
- 2.3V ~ 3.6V