SCT2400HDA
- Manufacturer Part Number:
- SCT2400HDA
- Manufacturer/Brand:
- CML Microcircuits
- Part of Description:
- RF TXRX MODULE SURFACE MOUNT
- Manufacturer :
- CML Microcircuits
- Product Category :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Current - Receiving :
- 12.5mA
- Current - Transmitting :
- 24mA
- Data Rate :
- 3.6kbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- Modulation :
- FSK, OOK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 144-LFBGA
- Power - Output :
- 12dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- RF Family/Standard :
- Sensitivity :
- -119dBm
- Serial Interfaces :
- I²C, I²S, UART, USB
- Utilized IC / Part :
- SCT2400
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V