CC2400RSU
- Manufacturer Part Number:
- CC2400RSU
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC RF TXRX ISM>1GHZ 48QFN
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- RF Transceiver ICs
- Current - Receiving :
- 24mA
- Current - Transmitting :
- 11mA ~ 19mA
- Data Rate (Max) :
- 1Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- GPIO :
- Memory Size :
- Modulation :
- FSK, GFSK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Power - Output :
- 0dBm
- Product Status :
- Not For New Designs
- Protocol :
- RF Family/Standard :
- General ISM > 1GHz
- Sensitivity :
- -101dBm
- Serial Interfaces :
- SPI
- Supplier Device Package :
- 48-QFN (7x7)
- Type :
- TxRx Only
- Voltage - Supply :
- 1.6V ~ 2V