ADG901BCP-500RL7
- Manufacturer Part Number:
- ADG901BCP-500RL7
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices Inc.
- Part of Description:
- IC SWITCH SPST 1.65-2.75V 8LFCSP
- Manufacturer :
- Analog Devices Inc.
- Product Category :
- RF Switches
- Circuit :
- SPST
- Features :
- Frequency Range :
- IIP3 :
- 36dBm (typ)
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- Isolation :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- P1dB :
- 17dBm (typ) P1dB
- Package / Case :
- 8-WFDFN Exposed Pad, CSP
- Product Status :
- Obsolete
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- 8-LFCSP (3x3)
- Test Frequency :
- Topology :
- Absorptive
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 2.75V