MASW-011154-TR0500
- Manufacturer Part Number:
- MASW-011154-TR0500
- Part of Description:
- MMIC SWITCH
- Circuit :
- SP4T
- Features :
- DC Blocked
- Frequency Range :
- 0Hz ~ 57GHz
- IIP3 :
- 51dBm
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 4dB
- Isolation :
- 39dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- P1dB :
- 28.5dBm
- Package / Case :
- 22-VFQFN Exposed Pad
- RF Type :
- ISM
- Supplier Device Package :
- 22-QFN (3x3)
- Test Frequency :
- 57GHz
- Topology :
- Absorptive
- Voltage - Supply :
- 3.15V ~ 3.45V