MASW-011105-TR0500
- Manufacturer Part Number:
- MASW-011105-TR0500
- Part of Description:
- IC RF SWITCH SPDT 14QFN
- Circuit :
- SPDT
- Features :
- Frequency Range :
- 17.7GHz ~ 31GHz
- IIP3 :
- 43dBm
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 1.6dB
- Isolation :
- 30dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- P1dB :
- Package / Case :
- 14-VFQFN Exposed Pad
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- 14-PQFN (3x3)
- Test Frequency :
- 31GHz
- Topology :
- Reflective
- Voltage - Supply :
- 5V