MASW-008543-TR3000
- Manufacturer Part Number:
- MASW-008543-TR3000
- Manufacturer/Brand:
- MACOM Technology Solutions
- Part of Description:
- IC RF SWITCH SPDT 4GHZ 8MSOP
- Manufacturer :
- MACOM Technology Solutions
- Product Category :
- RF Switches
- Circuit :
- SPDT
- Features :
- Frequency Range :
- 10MHz ~ 4GHz
- IIP3 :
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 0.7dB
- Isolation :
- 65dB
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- P1dB :
- 25dBm
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- 8-MSOP-EP
- Test Frequency :
- 2GHz