59-CBSA-1.0X5.75X0.5
- Manufacturer Part Number:
- 59-CBSA-1.0X5.75X0.5
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 1" X 5.75" T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.500" (12.70mm)
- Length - Overall :
- 5.750" (146.05mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.000" (25.40mm)