87-CBSA-1.0X1.25X0.8
- Manufacturer Part Number:
- 87-CBSA-1.0X1.25X0.8
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 1" X 1.25" T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.800" (20.32mm)
- Length - Overall :
- 1.250" (31.75mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.000" (25.40mm)