20X-CBS-1.75X2.25X0.185
Manufacturer Part Number:
20X-CBS-1.75X2.25X0.185
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 1.75" X 2.25" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.185" (4.70mm)
Length - Overall :
2.250" (57.15mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Cover
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.750" (44.45mm)