14RA-CBSADV-1.75X2.5X0.2
Manufacturer Part Number:
14RA-CBSADV-1.75X2.5X0.2
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
RF SHIELD 1.75" X 2.5" T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
2.500" (63.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Vent Holes in Pattern
Width - Overall :
1.750" (44.45mm)