52-CBSA-2.0X6.5X0.6
- Manufacturer Part Number:
- 52-CBSA-2.0X6.5X0.6
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 2" X 6.5" THROUGH HOLE
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.600" (15.24mm)
- Length - Overall :
- 6.500" (165.10mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 2.000" (50.80mm)