40X-CBSP-1.0X1.75X0.28
- Manufacturer Part Number:
- 40X-CBSP-1.0X1.75X0.28
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- RF SHIELD 1" X 1.75" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.280" (7.11mm)
- Length - Overall :
- 1.750" (44.45mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Cover
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.000" (25.40mm)