MS243-10S
Manufacturer Part Number:
MS243-10S
Part of Description:
24.3 X 8.9 X 3.8MM EMI/RF SHIELD
Height - Overall :
0.150" (3.80mm)
Length - Overall :
0.957" (24.30mm)
Type :
Shield, 1-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
0.350" (8.90mm)