MS453-10S
Manufacturer Part Number:
MS453-10S
Part of Description:
45.3 X 16.2 X 6MM EMI/RF SHIELD
Height - Overall :
0.236" (6.00mm)
Length - Overall :
1.783" (45.30mm)
Type :
Shield, 1-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
0.638" (16.20mm)