MS402-10S
Manufacturer Part Number:
MS402-10S
Manufacturer/Brand:
Masach Tech Ltd.
Part of Description:
40.2 X 34.6 X 5.3MM EMI/RF SHIEL
Manufacturer :
Masach Tech Ltd.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.209" (5.30mm)
Length - Overall :
1.583" (40.20mm)
Mounting Type :
Solder
Product Status :
Active
Type :
Shield, 1-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.362" (34.60mm)