MS213-10S
Manufacturer Part Number:
MS213-10S
Manufacturer/Brand:
Masach Tech Ltd.
Part of Description:
21.3 X 19.9 X 2.9MM EMI/RF SHIEL
Manufacturer :
Masach Tech Ltd.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.114" (2.90mm)
Length - Overall :
0.839" (21.30mm)
Mounting Type :
Solder
Product Status :
Active
Type :
Shield, 1-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
0.783" (19.90mm)