MS638-10S
Manufacturer Part Number:
MS638-10S
Manufacturer/Brand:
Masach Tech Ltd.
Part of Description:
63.8 X 36.3 X 11MM EMI/RF SHIELD
Manufacturer :
Masach Tech Ltd.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.433" (11.00mm)
Length - Overall :
2.512" (63.80mm)
Mounting Type :
Solder
Product Status :
Active
Type :
Shield, 1-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.429" (36.30mm)