MS585-10S
Manufacturer Part Number:
MS585-10S
Manufacturer/Brand:
Masach Tech Ltd.
Part of Description:
58.5 X 49.7 X 4.7MM EMI/RF SHIEL
Manufacturer :
Masach Tech Ltd.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.185" (4.70mm)
Length - Overall :
2.303" (58.50mm)
Mounting Type :
Solder
Product Status :
Active
Type :
Shield, 1-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.957" (49.70mm)