MS375-10S
- Manufacturer Part Number:
- MS375-10S
- Manufacturer/Brand:
- Masach Tech Ltd.
- Part of Description:
- 37.5 X 29.3 X 6.5MM EMI/RF SHIEL
- Manufacturer :
- Masach Tech Ltd.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.256" (6.50mm)
- Length - Overall :
- 1.476" (37.50mm)
- Mounting Type :
- Solder
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 1-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.154" (29.30mm)