MS293-10S
- Manufacturer Part Number:
- MS293-10S
- Manufacturer/Brand:
- Masach Tech Ltd.
- Part of Description:
- 29.3 X 25.3 X 6.4MM EMI/RF SHIEL
- Manufacturer :
- Masach Tech Ltd.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.252" (6.40mm)
- Length - Overall :
- 1.154" (29.30mm)
- Mounting Type :
- Solder
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 1-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 0.996" (25.30mm)