MS102-10S
- Manufacturer Part Number:
- MS102-10S
- Manufacturer/Brand:
- Masach Tech Ltd.
- Part of Description:
- 10.2 X 6 X 3MM EMI/RF SHIELD
- Manufacturer :
- Masach Tech Ltd.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.118" (3.00mm)
- Length - Overall :
- 0.402" (10.20mm)
- Mounting Type :
- Solder
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 1-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 0.236" (6.00mm)