MS108-10S
- Manufacturer Part Number:
- MS108-10S
- Manufacturer/Brand:
- Masach Tech Ltd.
- Part of Description:
- 10.8 X 7.4 X 2MM EMI/RF SHIELD
- Manufacturer :
- Masach Tech Ltd.
- Product Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.079" (2.00mm)
- Length - Overall :
- 0.425" (10.80mm)
- Mounting Type :
- Solder
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 1-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 0.291" (7.40mm)