RFM65W-433-S2
- Manufacturer Part Number:
- RFM65W-433-S2
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- RF RX FSK/GFSK/GMSK 433MHZ 16SMD
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- Applications :
- AMR, Home Automation, Security
- Current - Receiving :
- 16mA
- Data Interface :
- Pads for Pins
- Data Rate (Max) :
- 300kbps
- Features :
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- FSK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-SMD Module
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- -120dBm
- Supplier Device Package :
- 16-SMD
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V