AMRRQ3-433
- Manufacturer Part Number:
- AMRRQ3-433
- Part of Description:
- RF RECEIVER AM 433MHZ MODULE
- Applications :
- AM Remote Control
- Current - Receiving :
- Data Interface :
- PCB, Through Hole
- Data Rate (Max) :
- 4.8kbps
- Features :
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- AM
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Sensitivity :
- -107dBm
- Voltage - Supply :
- 5V