AM-RX9-433P
- Manufacturer Part Number:
- AM-RX9-433P
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- RF RECEIVER AM 433MHZ MODULE
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- Applications :
- AM Radio Receiver
- Current - Receiving :
- 2.6mA
- Data Interface :
- SPI
- Data Rate (Max) :
- 10kbps
- Features :
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- AM
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- -109dBm
- Supplier Device Package :
- Module
- Voltage - Supply :
- 2.4V ~ 5.5V