AM-RRQ3-433P
- Manufacturer Part Number:
- AM-RRQ3-433P
- Part of Description:
- RF RECEIVER 433MHZ MODULE
- Applications :
- General Purpose
- Current - Receiving :
- 6mA
- Frequency :
- 433MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 15-SIP Module, 9 Leads
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- -108dBm
- Voltage - Supply :
- 3.3V ~ 8V