RXM-433-KH3
- Manufacturer Part Number:
- RXM-433-KH3
- Manufacturer/Brand:
- Linx Technologies Inc.
- Part of Description:
- RF RCVR ASK/OOK 433MHZ MODULE
- Manufacturer :
- Linx Technologies Inc.
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- Castellation
- Applications :
- Home/Industrial Automation, Lighting, Remote Control, RKE
- Current - Receiving :
- 5.2mA
- Data Interface :
- Parallel
- Data Rate (Max) :
- Features :
- Integrated Remote Control Decoder
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- ASK, OOK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 31-SMD Module
- Product Status :
- Active
- Sensitivity :
- -112dBm
- Supplier Device Package :
- Module
- Voltage - Supply :
- 2.1V ~ 3.6V