BLIZZARD-915
- Manufacturer Part Number:
- BLIZZARD-915
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- MODEM RAD USB / RS232 915MHZ 1KM
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- General Purpose
- Data Rate (Max) :
- 256kbps
- Features :
- Frequency :
- 915MHz
- Function :
- Transceiver, Radio Modem
- Interface :
- RS232, USB
- Modulation or Protocol :
- Power - Output :
- 20dBm (100mW)