CL2510-050
- Manufacturer Part Number:
- CL2510-050
- Manufacturer/Brand:
- Laird Connectivity Inc.
- Part of Description:
- FHSS 2.4GHZ DB9 SERIAL BRIDGE
- Manufacturer :
- Laird Connectivity Inc.
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- Industrial Monitoring and Control, Wireless Alarm and Security Systems
- Data Rate (Max) :
- 500kbps
- Features :
- Frequency :
- 2.4GHz
- Function :
- Transceiver, FHSS
- Interface :
- RS-232 (DB9)
- Modulation or Protocol :
- FHSS
- Power - Output :
- 50mW