CN4790-1000-232-SP
- Manufacturer Part Number:
- CN4790-1000-232-SP
- Manufacturer/Brand:
- Laird Connectivity Inc.
- Part of Description:
- TXRX ETH-RS232 900MHZ 1W STARTPK
- Manufacturer :
- Laird Connectivity Inc.
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- General Purpose
- Data Rate (Max) :
- 115.2kbps
- Features :
- 2 ConnexLink RS232 Units
- Frequency :
- 902MHz ~ 928MHz
- Function :
- 2 Transceivers, 802.3, Bridge
- Interface :
- RS-232
- Modulation or Protocol :
- FHSS, FSK
- Power - Output :
- 1000mW