CN4790-1000
- Manufacturer Part Number:
- CN4790-1000
- Manufacturer/Brand:
- Laird Connectivity Inc.
- Part of Description:
- TXRX ETH 900MHZ 1W W/ANT & PS
- Manufacturer :
- Laird Connectivity Inc.
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- General Purpose
- Data Rate (Max) :
- 115.2kbps
- Features :
- 1.2kbps
- Frequency :
- 902MHz ~ 928MHz
- Function :
- Transceiver, 802.3, Bridge
- Interface :
- RJ-45
- Modulation or Protocol :
- FHSS, FSK
- Power - Output :
- 1000mW