CL4424-100-485
- Manufacturer Part Number:
- CL4424-100-485
- Manufacturer/Brand:
- Laird Connectivity Inc.
- Part of Description:
- TXRX 2.4GHZ RS232 100MW W/ANT
- Manufacturer :
- Laird Connectivity Inc.
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- General Purpose
- Data Rate (Max) :
- 288kbps
- Features :
- RS-485
- Frequency :
- 2.4GHz
- Function :
- Transceiver
- Interface :
- RS-485
- Modulation or Protocol :
- FHSS, FSK
- Power - Output :
- 100mW