118C1-315AR1
- Manufacturer Part Number:
- 118C1-315AR1
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- TRANSMITTER AM REMOTE 315MHZ 1SW
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- General Remote Control, Garage Opener, RKE
- Data Rate (Max) :
- Features :
- 1 Switch
- Frequency :
- 315MHz
- Function :
- Transmitter, KeeLoq
- Interface :
- Handheld, 1 Button
- Modulation or Protocol :
- KEELOQ
- Power - Output :
- 10mW