X24-009PKC-RA
- Manufacturer Part Number:
- X24-009PKC-RA
- Manufacturer/Brand:
- Digi
- Part of Description:
- MOD RF 2.4GHZ 9600BPS RS232/485
- Manufacturer :
- Digi
- Product Category :
- RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- Applications :
- ISM
- Data Rate (Max) :
- 9.6kbps
- Features :
- Frequency :
- 2.4GHz ~ 2.4835GHz
- Function :
- Transceiver, Modem
- Interface :
- RS-232, RS-485
- Modulation or Protocol :
- FHSS, FSK
- Power - Output :
- 17dBm (50mW)