AM800-2500DC833
- Manufacturer Part Number:
- AM800-2500DC833
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Microwave Company
- Part of Description:
- 800-2500 MHZ 10 DB DIRECTIONAL C
- Manufacturer :
- Anatech Microwave Company
- Product Category :
- RF Directional Coupler
- Applications :
- General Purpose
- Coupler Type :
- Standard
- Coupling Factor :
- 10 ± 1dB
- Frequency :
- 800MHz ~ 2.5GHz
- Insertion Loss :
- 0.7dB
- Isolation :
- 30dB
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 40W