CP20218A-20
- Manufacturer Part Number:
- CP20218A-20
- Manufacturer/Brand:
- Amtery Corporation
- Part of Description:
- 2 GHz - 18 GHz, 20 dB Coupling
- Manufacturer :
- Amtery Corporation
- Product Category :
- RF Directional Coupler
- Applications :
- General Purpose
- Coupler Type :
- Standard
- Coupling Factor :
- 20dB
- Frequency :
- 2GHz ~ 18GHz
- Insertion Loss :
- 0.5dB
- Isolation :
- 43dB
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Power - Max :
- 20W