DBTC-20-4L+
- Manufacturer Part Number:
- DBTC-20-4L+
- Manufacturer/Brand:
- Mini-Circuits
- Part of Description:
- RF DIR COUPLER 20MHZ-1GHZ 5SMD
- Manufacturer :
- Mini-Circuits
- Product Category :
- RF Directional Coupler
- Applications :
- Cellular
- Coupler Type :
- Standard
- Coupling Factor :
- 20.4 ± 0.5dB
- Frequency :
- 20MHz ~ 1GHz
- Insertion Loss :
- Isolation :
- Package / Case :
- 5-SMD Module
- Power - Max :
- 1W