BMLPVDB2458
Manufacturer Part Number:
BMLPVDB2458
Manufacturer/Brand:
PCTEL, Inc.
Part of Description:
RF ANT 2.45GHZ/5.4GHZ DOME PANEL
Manufacturer :
PCTEL, Inc.
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Dome
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz, 5.4GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Gain :
3dBi, 4dBi
Height (Max) :
1.791" (45.50mm)
Ingress Protection :
IP67
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Bands :
2
Power - Max :
100 W