X9001546-4GDSMB
- Manufacturer Part Number:
- X9001546-4GDSMB
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- ANTENNA EXTERNAL, 4G/LTE SWIVEL
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Tilt
- Applications :
- LTE, LoRa, LPWAN, Sigfox
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 700MHz, 750MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.7GHz
- Frequency Group :
- Wide Band
- Frequency Range :
- 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
- Gain :
- 1.61dBi, 1.58dBi
- Height (Max) :
- 6.614" (168.00mm)