TRA17753
Manufacturer Part Number:
TRA17753
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
OMNI PHE NMO 1775-1825MH
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Dome
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.8GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.775GHz ~ 1.825GHz
Gain :
3dBi
Height (Max) :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Base Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W