ETRAB1600
- Manufacturer Part Number:
- ETRAB1600
- Part of Description:
- ANT OMNI PHE NMO 160-165MHZ
- Antenna Type :
- Dome
- Frequency (Center/Band) :
- 162.5MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 160MHz ~ 165MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 2.375" (60.32mm)