SXD450SFU
Manufacturer Part Number:
SXD450SFU
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 450MHZ WHIP STR SFU CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
450MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
440MHz ~ 470MHz
Gain :
Height (Max) :
3.504" (89.00mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
50 W