PLC1429N
- Manufacturer Part Number:
- PLC1429N
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 146MHZ YAGI N CONN 152"
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Yagi, 9-Element
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 146MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 142MHz ~ 150MHz
- Gain :
- 11.1dBd
- Height (Max) :
- 152.008" (386.10cm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Bracket Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 400 W