GPSD4103P
- Manufacturer Part Number:
- GPSD4103P
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 417.5MHZ DOME N MALE PAN
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Dome
- Applications :
- GPS
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 417.5MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 410MHz ~ 425MHz
- Gain :
- 3dBi
- Height (Max) :
- 3.500" (88.90mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 100 W