EXW148TNX
- Manufacturer Part Number:
- EXW148TNX
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Laird
- Part of Description:
- RF ANT 161MHZ WHIP STR TNX CONN
- Manufacturer :
- TE Connectivity Laird
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 161MHz
- Frequency Group :
- VHF (f < 300MHz)
- Frequency Range :
- 148MHz ~ 174MHz
- Gain :
- Height (Max) :
- 8.750" (222.25mm)