EXL30BNX
Manufacturer Part Number:
EXL30BNX
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Laird
Part of Description:
RF ANT 33MHZ WHIP STR BNX CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
33MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
30MHz ~ 36MHz
Gain :
Height (Max) :
11.100" (281.94mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
5 W